Imieniny:

Wójt Gminy Wójt Gminy

 

 

 

 

 
mgr Elżbieta Masicz

tel.: (81) 58 44 463
e-mail: e.masicz@rybczewice.pl

Przyjęcia interesantów:  poniedziałek  w godz. 9:00 - 11:00

 

                                                       

Szanowni Państwo

Serdecznie witam na oficjalnej stronie internetowej Gminy Rybczewice. Jestem przekonana iż zaprezentowana publikacja zachęci Państwa do odwiedzenia Naszej Gminy i być może do pozostania tu na stałe.

Gmina Rybczewice to niezwykle ciekawa historia, regionalna tradycja i bogata kultura, którą chcemy się z Państwem podzielić. W tych okolicach upajać się można widokiem przepięknych wyżynnych pejzaży, lessowych wąwozów, łanów zbóż, szumiących stawów oraz zapachu polnych kwiatów. Nasza Gmina ma predyspozycje do funkcjonowania jako region rekreacyjno - wypoczynkowy, ze względu na brak ośrodków przemysłowych, co stanowi jej największy atut. To właśnie u nas jest największe zagłębie orzecha laskowego w Polsce. 

Znajdą u nas Państwo doskonałe warunki bytowania wśród przyrody, ale również do prowadzenia działalności. Dogodne położenie sprawia, że nasz teren jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy podziwiają zalesione wzgórza, w których kryją się historyczne zabytki związane chociażby z królem Janem III Sobieskim.

Urokliwa fauna i flora stanowi gwarancję udanego wypoczynku, a utworzona w tym celu bogata oferta agroturystyczna, usytuowana w urokliwych miejscach to potwierdza. Ogromny potencjał stanowi również zbiornik małej retencji, gdzie oprócz połowu ryb mieszkańcy i przybyli goście mogą oddać się nastrojowi relaksu. 

Łatwa komunikacja z miastami, bliskość Portu Lotniczego Lublin stanowi silny fundament spójności i owocnej współpracy samorządowej. Inwestycje, które realizujemy prężnie rozwijają Naszą Gminę. Jestem dumna z dynamicznego rozwoju, choć zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele do osiągnięcia przed nami, ale wierzymy, że małymi krokami osiągniemy zamierzone cele.

 

 

 

Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: